Visata

Fizikai mano, kad mūsų Visatą galėjo sukurti 4D juodoji skylė

Fizikai mano, kad mūsų Visatą galėjo sukurti kitos visatos juodoji skylė

blackhole-shutterstock-173464976-webonly

Idėja yra ne tokia jau kvaila, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Kas gali paneigti, kad erdvės yra žymiai daugiau negu mes esame pasirengę įsivaizduoti? Jei pažvelgtume atgal, į tolimą praeitį, į visatą, kuri buvo prieš 13,8 milijardų metų – mes pamatytume neįtikėtinai tankų, begalo karštą energijos tašką, kuriame negalioja jokie mums šiandien žinomi fizikos dėsniai. Ir tai būtų būtent tai ką rastume jei įskrietumėte į juodosios skylės vidų.

Tačiau mes žinome, kur egzistuoja singuliarumas – juodosios skylės viduje. Todėl juodosios skylės ir mūsų visatos gimimas turi daug bendro.

Iš matematinės perspektyvos, nėra nei vienos priežasties, kodėl mūsų visatos susikūrimas negalėtų būti žvaigždės kolapsas į juodąją skylę, keturių matmenų visatoje.

Ši teorija buvo pasiūlyta 2014 m teorinės fizikų iš Perimetro Instituto ir Vaterlo universiteto Kanadoje. Nors daugelis bandė paneigti šią teoriją, kol kas niekam pavyko tai padaryti.

Pasak jų prielaidų, Big Bang arba didysis sprogimas, kuris sukėlė mums žinomo kosmoso atsiradimą ir plėtimąsi, būtų paprasčiausiai „miražas“. Keturių matavimų pasaulio žvaigždės kolapsas į trimatę erdvę. Ir tapdama juodąja skyle „ten“ pagimdė mūsų visatą „čia“.

Ką daryti, jei tai yra tiesa ir mes iš tikrųjų turime dėkoti juodosioms skylėms už mūsų egzistavimą?

Visata, kurioje mes gyvename aprašoma dviem teorijom: kvantine mechanika ir bendrąja reliatyvumo teorija. Ir jei paanalizuoti kas vyksta mūsų visatoje, tai juodosios skylės nepaklusta šioms taisyklėms. O peržengus įvykių horizonto – laiko ir erdvės ribą, mes nebegalime ne stebėti nei paaiškinti ten vykstančių procesų įprastomis dalelių sąveikos teorijomis.

Ir net jeigu mes negalime aprašyti kas vyksta už įvykių horizonto, mes galime gana tiksliai aprašyti kas vyksta prie pat jo. O prie įvykių horizonto vykstantys procesai yra stebėtinai panašūs į tuos kurie manomai vyko mūsų visatos gimimo pradžioje.

FB Komentarai

comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *